Etek Yelek Şartnamesi

1-ÖNLÜK RADYASYONA KARŞI ÖN TARAFTA 0,50 mm Pb ve Arka Tarafta 0,25 mm Pb  KURŞUN ÖNLÜK  EŞDEĞERLİKTE KORUMA SAĞLAMALIDIR.

2-ÖNLÜK SAĞLIĞA ZARARLI HİÇBİR MADDE İÇERMEDİĞİNE DAİR ULUSLARARASI RoSH BELGESİNE SAHİP OLMALIDIR.

3- YELEKLER BEL ATINA KADAR UZANMALI ETEK KISMI VUCUDUN ÖN KISMINI TAM OLARAK KAPATMALI VE DİZ ALTINA KADAR UZANMALIDIR.  ÜST ÜSTE GELEN KISIMLAR  YAPIŞTIRILMALIDIR. ÖNLÜĞÜN ÖNLÜK ÜZERİNDE YAN CEP BULUNMALIDIR.    

4-  KURŞUN ÖNLÜĞÜN GÜVENLİK STANDARTLARI GEREĞİ ÖN YÜZÜNDE  DOZİMETRE CEBİ OLMALIDIR. KURUMUN VE KULLANICININ TALEBİ ÜZERİNE ÖNLÜĞÜN İÇ KISMINDADA DOZİMETRE CEBİ OLMALIDIR.

5-  ÖNLÜK ETİKETİNDE ÜRETİCİ FİRMA BİLGİLERİ, SATICI FİRMA BİLGİLERİ, BEDEN BİLGİLERİ, ÜRETİM TARİHİ, , BARKOD NUMARASI   BULUNMALIDIR.

6-ÖNLÜĞÜN RADYASYON TUTUCULUK ORANI ENAZ %95 OLMALIDIR.  ÖNLÜĞÜN BU ÖZELLİKLERE SAHİP OLDUĞUNA DİAR TENMAK  TEST RAPORU SUNULMALIDIR.

7- ÜRÜNÜN YAŞLANDIRMA TEST RAPORU OLMALIDIR.

8-ÜRÜNE İLİŞKİN ÜRETİM KOŞULLARI İSO 9001:2015 STANDARTLARINDA OLMALIDIR VE BU STANDARTLARDA OLDUĞUNA İLİŞKİN BELGE SUNMALIDIR.

9-ÜRÜNE İLİŞKİN ISO GMP VE CE BELGELERİ KURUMA SUNULMALIDIR.

10-KULLANIMI KOLAY VÜCUDU SARAN ÖZELLİKTE OLMALIDIR

11-KULLANILAN KUMAŞ SU GEÇİRMEZ UZUN SÜRELİ KULLANIM VE HİJYEN AÇISINDAN KOLAY SİLİNEBİLEN BİR YAPIYA SAHİP OLMALIDIR. ÖNLÜĞÜN BİYELERİ SU GEÇİRMEZ ÖZELLİKTE OLMALIDIR.

12-ÖNLÜKLERİN ÜRETİM HATALARINA KARŞI  FİRMA 2(İKİ) YIL GARANTİ VERMELİDİR.